Web tasarım, kişi ve kurumları, ürün ve hizmetleri ana hatlarıyla tanıtan metin ve grafiklerin bir arada olduğu ve internet tarayıcılarının (browser) görüntüleyebileceği şekilde özel olarak hazırlanan tasarımlardır. Hazırlanan tasarımlar web master veya web tasarımcı tarafından HTML diline çevrilmektedir. Kişiler ve kurumlar için son derece önemli web tasarımı, birincil ve resmi bilgilendirme kanalı durumundadır.

Neden Web Tasarım Yaptırmalısınız ?

Başarılı bir web tasarım hizmeti ile internet ortamında kurumsal kimliğinizi göstermek ve kaliteli müşteriler edinmek mümkündür. Hızla gelişmekte olan web tasarım firmalara kendi web sitelerini kurarak hem sanal ortamda müşteri ve prestij yakalamayı hem de firmalar arası rekabetin güçlenmesini sağlamaktadır.

Web sitelerinin öneminin günden güne artması ile birlikte hedef müşteri kitlesine yönelen bir web sitesi için içerik ve tasarım olarak sektöre uyum oldukça önemlidir. Bu açıdan firmaların hedef müşteri kitlesi sadece ulusal değil, uluslararası anlamda da büyüyecektir. 7/24 açık olması sayesinde e-ticaret çözülmesine sahip olan web siteleri; beraberinde satış ve pazarlama gelirlerinin artmasını, reklam ve kampanya giderlerinin azalmasını getirecektir.

BiKreatif Dijital Reklam Ajansı olarak en son tasarım tekniklerini kullanarak müşterilerimizin şirketini temsil edecek profesyonel bir web site tasarlamakta ve özelleştirilmiş web tasarım çözümleri sağlamaktayız. Web tasarım uzmanları ve profesyonel web tasarım araçları ile web sitenizin tasarımının göze çarpıcı şekilde görünmesine yardımcı olmaktayız.

Web Tasarım Nasıl Olmalı ?

Web sitesi tasarımı yapılırken her daim son kullanıcıya odaklanmaya ve görsel olarak etkileyici hale getirmeye dikkat edilmelidir. Navigasyon, multimedya, teknoloji, uyumluluk ve interaktif gibi etkenler göz önünde bulundurularak kullanıcı dostu ara yüzler gerçekleştirilebilmektedir.

Navigasyon araçları oluşturulmada son derece önemli unsur, kullanıcıların web sitesine nasıl göz attıkları ve nasıl arama yaptıklarına dikkat etmektir. Navigasyon; kullanıcılar ihtiyacı olan bilgiyi rahatlıkla bulabileceği ve site içerisinde kolay hareket etmeye yardımcı olacak şekilde kurgulanmalıdır.

Web tasarımlarında multimedya kullanımı, kullanıcıların bilgileri kolayca kavramasına yardımcı olmaktadır. Ses ve video uyaranların kullanımı kullanıcıların web sitesini daha aktif şekilde kullanmasını beraberinde getirecektir.

Teknolojik yeniliklerden haberdar olmak ve faydalanmak, tasarımcılara daima yeni, dinamik ve profesyonel web tasarımı yapmaya yardımcı olmaktadır.

Web sitesi tasarımı yaparken çeşitli işletim sistemlerinde ve tarayıcılarda sorunsuz çalışabilecek uyumluluk kriterine dikkat etmek, sayfanın doğru bir şekilde görüntülenmesini arttırmakta ve sayfadan daima aynı performans alınmasını sağlamaktadır.

Aktif kullanıcı katılımını arttırmak web tasarımı içine kullanıcı yorumlarının ilave edilmesi ile mümkün olmaktadır. E- posta formaları ve e-bülten kayıtları ziyaretçilere açılarak sürekli etkileşim halinde bulunulan kullanıcılara dönüştürülebilmektedir.

Site Hızı (Page Speed)

Site hızı, web tasarım unsurlarına bağlı olarak değişiklik gösterse de asıl amaç maksimum hızda açılan bir ara yüze sahip olmaktır. Yapılan araştırmalara göre, internet kullanıcılarının çok büyük bir kısmı web sitesinin 2 saniyeden daha kısa süre içerisinde açılmasını bekliyor. 2 saniyeyi geçtiği takdirde ise; siteyi terk ediyor.

Bu, UX yani kullanıcı deneyimi sorunudur. Sayfa tasarımları, kullanılan kodların karmaşıklığı ve uzunluğu, görseller gibi birçok unsur, sayfa açılış hızını doğrudan etkilemektedir. Ayrıca SEO açısından da oldukça negatif bir etki yaratan bu durum, internet sitenize zarar verecektir. Size özel hazırladığımız tasarımlar, tamamen kullanıcı ve hız odaklıdır. Kullanıcılar aradıklarını uğraş vermeden bulabilirken, açılış hızı da tatmin edicidir.

Mobil Uyumluluk (Mobile Responsive)

İnternet kullanıcılarının çok büyük bir kısmı aynı zamanda mobil kullanıcılardan oluşuyor. Mobil uyumlu olmayan her site, başarısızlığa mahkumdur. Zira sitenin mobil uyumlu olmaması, sitenin normalden yavaş açılmasına ve telefon / tablet ekranına tam uyumlu olmamasına neden olacaktır.

Arama motoru algoritmaları, bir web sitesinin mobil uyumlu olup olmadığına dikkat etmekte ve en uyumlu olan siteleri daha üst sıralara almaktadır. Bu durumu bir SEO kriteri olarak değerlendirir. İnternet sitenizin mobil uyumlu, SEO kriterlerine uygun şekilde olması, potansiyel müşterilerinize doğrudan erişebilmenizi sağlayacaktır.

Biz Ne Yapıyoruz?

BiKreatif Dijital Reklam Ajansı olarak uzun yıllardır faaliyet alanlarımızı geliştirerek, geleceğe yatırım yapmaktayız. Web tasarım, SEO çalışmaları, Google ADS, kimlik ve özel yazılım çözümleri ile dijital dünyada ihtiyaç duyabileceğiniz her alanda inovatif adımlar atmanızı sağlamaktayız.

Brief Aşaması İnternet siteniz nasıl olsun? Sorusuna verdiğiniz her cevap, Brief olarak adlandırılıyor. Bu noktada proje sahibinin çalışmayla ilgili talepleri, beklentileri dinlenir. Proje ile ilgili ürün ve hizmetin içeriğini, planladığı ve önerdiği kurguyu yazılı veya sözlü olarak ifade eden proje sahibi; Brief’in oluşmasını sağlar. Belirlenen brief sonucunda web tasarım fiyatı ve zamanı netleştirilir; detaylı bilgi iletilir.

Web site tasarımı yaparken firmanızın geçmişini, misyonunu ve vizyonunu tanıyoruz. Bulunduğunuz sektördeki internet sitelerini analiz ederek, eksikliklerini tespit ediyor ve sizin tasarımınızda bu eksiklikleri gidererek bir adım önde olmanızı sağlıyoruz. İhtiyaçlarınızı tespit ederek, tamamen kullanıcı odaklı bir site yaratıyor; size özel tasarım ile eşsiz bir imaja sahip olmanızı sağlıyoruz.

BiKreatif Dijital Reklam Ajansı olarak inovatif yaklaşımı benimseyerek bütüncül ve kolektif aklın ürünü olan web tasarımı yapmaktayız. Web tasarımlarını şirketi müşteriye en doğru ve en hızlı şeklide yönlendiren ve kullanıcı dostu olacak şekilde yapmakta ve internet tarayıcılarına uygun formatta kodlamaktayız. Müşteri odaklı yaptığımız web tasarımlarımız işlevsel, dinamik, kurumsal kimliği doğru yansıtan, seo uyumlu ve ziyaretçilere güven veren formattadır. Bu sayede potansiyel müşteriye kolay ulaşmayı sağlamaktayız.

Standart tasarımlardan sıkılan, markasını en iyi şekilde yansıtmak isten firmalar; özel web tasarım yaptırmak isteyebilirler. Bikreatif olarak isteklerinizi sanata dönüştürerek, size özel web tasarımı yaratıyoruz.

Yalnızca web sitenizi tasarlamıyor, aynı zamanda mesajınızı en etkili biçimde iletebilmenizi için uygun ortam sağlıyoruz. Görseller, mesajlar kendinizi ifade edebilmeniz için en uygun şekilde yaratılır.

Bir web sitesinin kalitesini gösteren özgünlük, güvenlik, düzen, renk, grafik, font, içerik düzen unsurlarını en iyi şekilde belirlemekteyiz. Özellikle görsel ve metinlerden oluşan içerik, arama motoru optimizasyonu olan seo için önemli olduğundan seo uyumlu içerikler ve kaliteli web tasarımı ile doğru müşterileri yakalamanızı sağlamaktayız. Web tasarımını; projelendirme aşaması, teknoloji seçimi, tasarım süreci, yazılım süreci, test süreci, yayınlama ve sonrasındaki aşamaları tamamlayarak yapmaktayız.

Sıkça Sorulan Sorular

Sizden gelen briefler ışığında tasarım taslağı oluşturuluyor ve onayınıza gönderiliyor. Yönlendirmeleriniz ile son rötuşlar yapılarak, kodlama ekibine gönderiliyor. Onayınıza sunulan tasarım, alanında profesyonel olan ekibimiz tarafından SEO uyumlu, arama motoru dostu ve hızlı açılış süresi hızlı olabilecek şekilde oluşturularak yayına hazır biçime getiriliyor. Hazırlanan tasarım, demo şekilde iletiliyor ve tüm işlevselliği test ediliyor. Onay verilmesinin ardından ise, site yayına alınıyor.

Özel web tasarım hizmeti hedeflerini, isteklerini bilen ve sadece kendi markasına özel olarak SEO uyumlu, hız / performans değerleri yüksek tema oluşturulmasını isteyen kişiler için kodlanan web tasarımı çeşididir. Özel olarak tasarlanan web sitesi, birçok yönetim panelinde dinamik şekilde kullanılabilir. Kullanıcı deneyiminin ön planda olduğu bu tasarımın artıları, hazır web tasarıma göre çok daha fazladır. Arama motoru kriterlerine uygun, kullanıcı dostu olması hedeflenir. Hazır web tasarım ise, düşük bütçeli web tasarım isteyen kişilere önerdiğimiz tasarım türüdür. Proje rengi, içeriği, görselleri kişiye / markaya uygun olarak değiştirilebilir. Özel bir çalışma istemez, hazır olarak sunulur.

Web tasarım fiyatı vermeden önce hedeflerinizi ve ihtiyaçlarınızı dinliyoruz. Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda ihtiyacınızın kurumsal bir site mi yoksa dinamik bir web sitesi olup olmadığını tespit ediyoruz. İnternet sitenizde oluşacak sayfa sayısı, site içerisindeki aksiyonlar, teslim süresi belirlenerek; fiyat teklifi tarafınıza iletilir.

Hayır, internet sitenizin mobil uyumlu olması şart değil. Fakat, kimse mobil kullanıcılarının siteye girmemesini istemez değil mi? Mobil uyumlu web site kullanıcı deneyimi açısından hayati önem taşırken, arama motorlarının da dikkat ettiği bir özelliktir. İnternet sitenizin mobil uyumlu olmaması, arama motorları tarafından olumsuz değerlendirilmesine ve dolayısıyla geri planda sıralama almasına neden olabilir.Sizin İçinde Bi Fikrimiz Var!

Aklınıza gelen soru işaretlerini giderebilmek, fiyat teklifi sunabilmek ve projenizin ilk adımını atmak için sizi hemen arayalım.